Nejdůležitější Orgán

15. února 2017 v 18:56 | Rain |  Stupid Shits

Když se řekne "nejdůležitější orgán", co vás napadne? Jestli je to srdce nebo mozek, tak jste přinejmenším mentálně v pořádku. Srdce se již dlouho přirovnávalo k nejdůležitějším orgánu. A proto je celé spjaté s láskou, protože brali lásku jako nejdůležitější. Ať to byla láska k člověku nebo tenkrát k Bohu, k věci,. Bylo to prostě pro ně důležité, stejně jako teď pro nás. Život bez lásky není život. A z vědeckého hlediska je srdce samozřejmě také převelice důležité.

Co mozek? Mozek je všechno, co mi právě děláme. Jak myslíme, konverzujeme, stravujeme se. O kolo něj se točí celý náš život. Nezbytně důležitý pro lidský organismus, ale také by nefungoval bez jiných orgánů nebo popřípadě faktorů. Do mozku by bez srdce neproudila krev. Bez žil, tepen, krevních destiček a krvinek by srdce nemohlo pumpovat. Bez plic bychom nemohli dýchat a kdyby se vzduch nerozváděl po celém těle, tak nám začnou odumírat všechny ostatní.

A co z toho vyplývá? Každý orgán je nejdůležitější. Jsou sice orgány bez kterých můžeme žít, ale stejně vyplňují nějakou funkci, kterou potom ztratíme (ať důležitou nebo nedůležitou). Splývaljí s celým tělem jako jeden a pokud jeden ochoří, celé tělo je mentálně choré. A když ho nedejbože ztratíme, tak záleží na tom, jak se s tím tělo vyrovná. Pokud se vyrovná v pořádku, pokud ne, tak jde do tuhého. Tělo reaguje na tzv. "smrt" svých orgánů, jako člověk na smrt svých blízkých a nebo vzdálených. Pokud jsou orgány blízko sebe a jeden z nich "zemře", tak se s tím ty kolem něj vyrovnávají těžce. Naopak ty, co jsou od něj vzdáleněji, moc nevnímají tuto realitu.

Každý orgán je nejdůležitější pro ty ostatní.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 15. února 2017 v 19:03 | Reagovat

Tělo je úžasný stroj, a jedna věc bez druhé může těžko fungovat :-)

2 Siginitou Siginitou | Web | 16. února 2017 v 11:57 | Reagovat

Máš to moc pěkně sepsaný :)
Ano každý orgán je důležitý, bez nich by se těžko žilo :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama