Sobeckost

16. února 2017 v 22:08 | Rain |  Stupid Shits

Co je to vůbec sobeckost? Mluvení, chování, oblékání, psaní,.. pro svůj prospěch? Ne, myslím, že nesouhlasím. Když lidé podotknou slovem "sobče", myslejí asi právě toto, já ale ne. Někteří si představí sebestřednost, ale to je úplně jiný pojem. Sebestřednost je upřednostňování sebe a svých zájmů, nikoli svůj prospěch.

Každý je nějakým způsobem "sobecký", ikdyž si to nedokážeme, byť nechceme přiznat. Všichni musíme dělat nějaké věci pro svůj prospěch. Jako třeba známky ve škole, higiena, oblečení, je to skoro vše, co děláme a podle jiných je to teda sobecké. Jak už jsem řekla, nesouhlasím.

Sobeckost není toto, sobeckost je jednání, bez ohledu na druhé. Rozhodnutí nás dělají tím, kdo jsme. Jsme sobci, podle toho, jestli se rozhodneme jimi být. Jestli upřednostníme svůj život, ikdyž víme, že to nebude svědčit ostatním. Dát sebe na první místo a přes to čára nejede. Což samozřejmě je dobré, jen někdy. Vše má své plusy a minusy a v tomto případě závisí na povaze člověka. Povaha tvoří rozhodnutí, rozhodnutí tvoří nás.

Jsem já sobecká? Záleží na tom kdy. Má rozhodnutí se mění ze dne na den, ikdyž to není zdravé. Má rozhodnutí ale většinou nezáleží na mě, takže mohu říct, že ne? Ne, to nemůžu. Jak už jsem řekla, posuzování sama sebe má výhody i nevýhody. Stejně jako triliarda dalších věcí.

btw. Divergent fanatics vědí přesně, proč jsem použila Trisinu fotku. (wink)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Siginitou Siginitou | Web | 16. února 2017 v 22:41 | Reagovat

Sepsala si to moc dobře, líbí se mi to.
Sobeckost, to zná asi každý, není možno aby byl člověk co by aspoň trochu sobecký nebyl :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama